Testy telefonów

Xiaomi Redmi 6

Xiaomi Redmi 6 to budżetowy następca dla modelu Redmi 5. Wśród nowinek pojawia się tam podwójny aparat z tyłu, który pozwala na zdjęcia portretowe z rozmytym tłem, a także wygodne funkcje oparte o sztuczną inteligencję. Rozszerzona wersja tego modelu to Xiaomi Redmi 6 Pro, który w odróżnieniu od wariantu podstawowego posiada notch, wcięcie nad ekranem mocniejszy procesor i lepszy procesor graficzny.

Redmi 6 wszedł na rynek w drugim kwartale bieżącego roku. Xiaomi Redmi 6 – system, procesor, pamięćXiaomi Redmi 6 to sprzęt, który pracuje pod systemem Android 8.1 i dostaje do niego nakładkę MIUI 10. W środku znajduje się osiem rdzeni procesora MediaTek z układem graficznym PowerVR GE8320. Pamięć wbudowana to 32 albo 64 GB do tego 3 albo 4 GB RAM. Przestrzeń użytkową będzie można rozbudować przez kartę microSD o dodatkowe 256 GB.

Xiaomi Redmi 6 – wyświetlacz, budowa

Urządzenie otrzymało wyświetlacz 5,45 cala zakrzywiony IPS TFT z rozdzielczością 720x1440 i 295 pikseli na cal. Ekran zajmuje ponad 80% frontu urządzenia. Dzięki temu mimo dużego ekranu nie jest to bardzo duże urządzenie. Obudowa jest aluminiowa dostępny w kolorach biel, czerń i szarość.

Xiaomi Redmi 6

Xiaomi Redmi 6 – aparaty

W urządzeniu montowane są dwa tylne aparaty i jeden z przodu. Matryce na plecach to 12 i 5 Mpx, z czego pierwsza wykorzystuje piksele wielkości 1,25 μm. Drugi odpowiada za detekcję głębi dzięki czemu można robić zdjęcia w trybie portretowym z rozmytym tłem. Aparat przedni Xiaomi Redmi 6 posiada przednią matrycę 13 Mpx, znajduje się tam również lampa LED z tyłu.

Xiaomi Redmi 6 – funkcje

W urządzeniu znajduje się czytnik linii papilarnych, odblokowanie twarzą, trzy sloty, dwie na karty i jedna na micro SD. Wyjście audio jack, czujniki takie jak zbliżeniowy, światła, magnetometr, grawitacyjny. W ten sposób dostajemy wydajne sprawnie pracujące urządzenie z wieloma możliwościami technicznymi.

Xiaomi Redmi 6 – bateria

Bateria w tym urządzeniu to akumulator litowo – jonowy z pojemnością 3000 mAh, ładowanie jest realizowane przez micro USB. Urządzenie proponowane jest w dwóch wariantach 3/32 GB oraz 4/64 GB. Pierwsza wersja kosztuje około 750 złotych natomiast druga około 850 zł. Jest to więc bardzo dobra cena jak za to jakie urządzenie jest nam proponowane, warto więc wziąć tą kwestię pod uwagę i rzeczywiście zdecydować się na ten sprzęt na pewno będziecie zadowoleni z tego jak pracuje. Warto zdecydować się na ten model i przetestować najnowsze rozwiązania jakie proponuje nam obecnie Xiaomi w swoim sprzęcie. 

Zobacz również