Testy telefonów

Test smartfona Samsung Galaxy A6 Plus

Galaxy A6 Plus to powiększona wersja znanego średniaka od Samsunga. Urządzenie posiada sześciocalowy ekran Super AMOLED  w nowych proporcjach. Do tego również procesor Snapdragon 450, który wspierany jest przez 3 GB RAM, a także podwójny aparat główny. Czy to dobry wybór, gdy chodzi o cenę do 1600 złotych?

Konstrukcja

Urządzenie nie jest z wyglądu takie jak topowy średniak od Samsunga a więc model A8. Tym razem producent postawił na obudowę rodem z serii Galaxy J, a wiec aluminiową z charakterystycznymi paskami. To nadal solidna i ładna konstrukcja, ale zeszłoroczne modele, w których było szkło prezentowały się lepiej. Na przodzie ekran z przekątną 6 cali i proporcjach 18,5 na 9. Rogi są zaokrąglone a krawędzie zaoblone. Ze względu na szerokie ramki nie jest to jednak tak zjawisko urządzenie jak typowe propozycje od Samsunga. Nawigacja ekranowa a nad wyświetlaczem przedni aparat i czujniki. Boki to część pokrywy i mają lekko obły skośny kształt. Na prawej stronie widać włącznik i głośnik multimedialny a na lewej regulacja głośności i tacki czynników kart.

Pierwsza mieści kartę nanoSIM a druga to miejsce na drugą karę nanoSIM oraz kartę micro SD. Górna krawędź zostaje pusta, na dole znajduje się wyjście słuchawkowe, szczelina mikrofonu, a także złącze micro USB. Spód Galaxy A6 Plus wygląda prawie jak seria Galaxy J, nieco inaczej jest układ elementów, który podobny jest do flagowców. Na czarnej wstawce, która odstaje są dwa aparaty i czytnik palca lokowany niżej.

samsung galaxy A6 Plus

Ergonomia i użytkowanie

Urządzenie jest duże, dzięki nowym proporcjom dostajemy więcej ekranu bez specjalnego zwiększania konstrukcji w stosunku do urządzeń o przekątnej 5,5 cala i proporcjach 16:9. Mimo tego urządzenie jest ciężkie i niezbyt poręczne. Waży 191 gram, zatem w trakcie użytkowania może męczyć jak i przy dłuższych rozmowach. Przeznaczony do obsługi oburącz, chociaż producent zadbał o możliwość wykonywania niektórych zadań gestami. Samsung nie ulega modzie i nie usuwa gniazda słuchawkowego, a więc można spokojnie do sprzętu podłączyć słuchawki. Nie brakuje także NFC, zatem można płacić z pomocą Google Pay.

Głośnik multimedialny jest z boku urządzenia, dzięki czemu trudniej przez przypadek go zasłonić. Czyste brzmienie, przejrzyste, odpowiednio głośnie. Świetnie pracuje także na dwóch kartach SIM i jednocześnie ma osobny czytnik micro SD. Urządzenie dostaje jednak micro usb a nie usb C.

Wyświetlacz

Ekran to Super AMOLED z rozdzielczością Full HD., która daje zagęszczenie pikseli na cal na poziomie 411 ppi. Barwy są jak w modelach Samsunga mocna i nasycone, różne tryby kolorów, czerń wypada doskonale. Podświetlenie będzie wystarczające w pełnym słońcu. System operacyjny i wydajnośćUrządzenie otrzymało Androida 8.0 i nakładkę Samsung Experience w wersji 9. To mocno zmodyfikowany, ale bardzo dobrze przygotowany i funkcjonalny system, który w praktyce świetnie się sprawdza. Nie ma zacięć, dobrze i wydajnie będzie można z niego korzystać. Zastosowany jest tam procesor z niższej półki, jednak przy odpowiedniej optymalizacji działa płynnie, sprawnie.

Bateria

Akumulator 3500 mAh daje niezły czas pracy. Można przez około 7 godzin korzystać z Wi-Fu. Przy rzadszym korzystaniu urządzenie będzie w stanie pracować nawet 2 dni na baterii. 

Zobacz również