Testy telefonów

POCO by Xiaomi

Wygląda na to, że wszystko powoli staje się jasne. Już niedługo będzie miała start nowa marka od Xiaomi, która będzie globalnie w sprzedaży. Co wiemy już teraz o sprzęcie, który ma logo POCO na obudowie?

Działalność globalna

Firma Black Shark, która zajmuje się tworzeniem smartfonów dla graczy to nie jedyna nowa marka od Xiaomi, która będzie globalnie dostępna. Pojawia się także nowy projekt a mianowicie POCO by Xiaomi, co potwierdził między innymi Manu Kumar Jain, który odpowiada za indyjski oddział tej marki. Zapowiedział na Twitterze, że rusza projekt POCO, a do tego również podał logotyp dla nowej marki. Na jej czele ma stanąć Jai Mani w Indiach, ale zespół zacznie działać glonalnie. To znak, że te telefony będą dostępne także na europejskim rynku. Co więcej zanosi się na to, że użytkownicy nie będą musieli długo czekać na te urządzenia. Już od pewnego czasu robione są pierwsze kroki przygotowujące na wprowadzenie nowej marki do Europy. Pojawia się zastrzeganie znaków towarowych, umowy z dystrybutorami.

Czym wyróżniać mają się smartfony POCO?

NA ten temat wiemy więcej po tym jak pojawił się pierwszy model a mianowicie Pocophone F1. Szczegóły na jego temat przedstawione były już w innym wpisie więc warto powiedzieć o charakterystycznych cechach. Przede wszystkim wygląd będzie podobny do innych flagowców od tej marki. Jednak będzie tam większy ekran niż w przypadku Mi8, ale także wcięcie na górnej części ekranu. Nieco inne będą materiały niż w przypadku linii Mi-Xiaomi, stawia się na szkło, a tutaj będzie metalowa obudowa. Zastosowane będą topowe Snapdragony tak jak w droższych modelach od Xiaomi. Pojawi się oczywiście podwójny aparat, dodatkowo również dodatkowe możliwości detekcji.

xiaomi poco

Obecność gniazda jack 3,4 mm. Nie będzie drogich dodatków jak np. czytnik w ekranie.  Nie będzie także droższych licencjonowanych rozwiązań, nie będzie szybkiego ładowania czy ładowania bezprzewodowego. Ogólnie można powiedzieć, żę sprzęt wygląda bardzo dobrze, zbiera pozytywne opinie i na pewno warto będzie po niego sięgnąć. Powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Od paru miesięcy wygląda na to, że będzie to urządzenie, które zbierze pozytywne opinie dlatego, że będzie to tanie urządzenie w portfolio marki.

Chińczycy zdobyli sobie rozpoznawalność na rynku i teraz już nie będą dokładać do droższych urządzeń, ale chcą je uczynić jeszcze bardziej konkurencyjnymi, dlatego dodają różne popularne elementy, dodatki, uzupełniające innowacyjne oprogramowanie. Teraz więc zamiast modeli Mi ze świetnym stosunkiem ceny do kluczowych podzespołów pojawiać się będą na rynku urządzenia pod marką POCO. Można się spodziewać synergii między nimi podobnej do innego chińskiego producenta, który stworzył świetną współpracę pomiędzy Huaweiem a Honorem. Na takiej działalności powinna zaś skorzystać duża grupa klientów, którzy po tą markę będą chcieli sięgać. Na pewno warto na ten sprzęt zwrócić uwagę i się nim zainteresować, gdy na naszym rynku się pojawi w sprzedaży.

Zobacz również