Testy telefonów

Black Shark od Xiaomi

Wygląd zdradza przeznaczenie Black Sharka. Black Shark to nowa marka na rynku smartfonów, za którą znajduje się firma Xiaomi. Firma będzie działać niezależnie i będzie chciała dostarczać na rynek urządzenia o gamingowym charakterze, co na pierwszy rzut oka można zobaczyć. Nowość znajduje się w ciekawej obudowie, która przyciąga wzrok. Firma chwali się, żę ma przygotowane urządzenia tak, by dało się z nich korzystać przy pomocy obu dłoni w pozycji horyzontalnej. Żłobienia nie są jednak wszystkim. Konstrukcja ma także inne elementy, które ułatwią, żę sprzęt będzie w ręku gracza dobrze się sprawdzał. Dostajemy symetryczne ramki ekranu 6 cali i porcje 18 x 9

Urządzenie otrzymało panel IPS LCD z rozdzielczością 2260 x 1080, który pokrywać ma 97 procent palety DCI-P3. Ma jasność na poziomie 550 nitów, pod tym punkt home fizyczny z czytnikiem linii papilarnych. Warto wspomnieć o logotypie marki, który jest podświetlony znajduje się na tylnym panelu. Obudowa dostępna w czarnej i szarej wersji. Świetna specyfikacja i dodatki dla graczyW urządzeniu znajduje się oczywiście topowy procesor a także aż 6 albo też 8 GB ramu. W urządzeniu jest pamięć 64 GB albo 128 GB, ale nie będzie można włożyć tam karty micro SD. Bateria z sesnowną pojemnością 4000 mAh do tego szybkie ładowanie.

black shark xiaomi

Nowa marka dba także o ciekawe dodatki. Pojawia się w urządzeniu system chłodzenia cieczą, dzięki któremu możliwe będzie obniżenie temperatury urządzenia nawet o 8 stopni, co przy obciążających grach może się świetnie sprawdzać. Do tego specjalny procesor obrazu, który ma poprawiać pracę z urządzeniem i wykorzystywanie go w różnych grach. Urządzenie nie ma jednak głośników stereo  na przednim panelu. Zamiast tego wykorzystano podobne rozwiązanie do starszych modeli HTC jednocześnie głośnik do rozmów i główny. Obsługa audio ma być lepsza przez technologię BISO i podwójny wzmacniacz. 

W urządzeniu tak jak w Razer Phone nie pojawia się gniazdo słuchawkowe Jack 3,5, użytkownicy dostają adapter wpinany do gniazda USB C. Plusem jest kodem aptX hD, który pozwala na korzystanie z bezprzewodowych słuchawek. Pojawia się także podwójny aparat z dobrą optyką. Dostajemy tam bowiem: sensor 12 Mpix (piksele 1,25 mikrona) z 6-elementową optyką f/1,75 oraz sensor 20 Mpix (piksele 1 mikrona) z 6-elementową optyką f/1,75.Ten moduł wykorzystuje system ostrzenia, który opiera się na fazie detekcji a dodatkowy sensor 20 Mpix zapewnić ma lepsze zdjęcia w gorszych warunkach oświetlenia i funkcję 2-krotnego przybliżają bez spadku jakości. Przedni aparat ma matrycę 20 Mpx ale dostaje za to ciemniejszą, niej wydajną optykę niż dwa tylne aparaty. Mimo tego również radzi sobie całkiem solidnie, warto na nieco zwrócić uwagę. Cały sprzęt ocenić można rzeczywiście pozytywnie. To ciekawa propozycje na rynku, jeśli ktoś często sięga po gry to na pewno ten sprzęt powinien jego zainteresowanie wzbudzić. Korzystanie z niego ze względu na świetną wydajność urządzenia na pewno jest przyjemnością i będzie pozytywnie odbierane przez większość użytkowników.

Zobacz również