Informacje

Xiaomi - wymowa

Ksiaomi, Siomi? Jak wypowiedzieć nazwę firmy, która jest trzecim na świecie producentem smartfonów? Chińskie marki mają jeden nierozwiązany problem, a mianowicie nie wiadomo jak ich nazwy się wypowiada. W czasie konferencji organizowanej przez jeden z oddziałów BGR gościem był Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi. Zapytany o to jak poprawnie wymówić nazwę firmy. W Polsce jest wiele różnych wersji jeśli chodzi o jej wymawianie.

Począwszy od ksiaomi przez szaomi na próbach, których powtórzyć się już nie da. Tylko nieliczne osoby poprawnie wypowiadają nazwę firmy z wielkimi ambicjami. Poprawnie powinno się mówić „szał-mi. Tak naprawdę ta nauka wymawiania nazwy musi dotyczyć także samej firmy. W Polsce jest kilka osób, które próbują mówić w ramach oryginalnej wymowy, ale jednak w większości w naszych stronach jeśli ktoś zna już tą markę to najczęściej po prostu mówi ksiaomi. Jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć jak to wygląda naprawdę i należeć do grona osób wyedukowanych to warto zobaczyć film, na którym Hugo Barra wiceprezes Xiaomi tłumaczy jak wymawia się nazwę jego firmy.

Z drugiej strony jest to dość ciekawe, że szefuje się dużej firmie, trzeciemu co do wielkości produkcji smartfonów producentowi, którego nazwy na świecie nikt poza chińczykami nie jest w stanie poprawnie wymawiać.

Ła-łej, Sio-mi. Próbować można, Chińczycy się nie pogniewają jeśli będzie tak, żę Huawei nadal zostanie hławejem, a Xiaomi będzie po prostu ksiaomi. Oczywiście dla nich najważniejsze będzie to czy są odpowiednie wyniki sprzedaży i jeśli te zostaną na odpowiednim poziomie to firma będzie zadowolona niezależnie od tego jak będzie się jej nazwę wypowiadać. Jeśli tylko sprzęty się dobrze sprzedają to wystarczające, a kto jak daną firmę nazywa ma już mniejsze dla niej znaczenie, ważne by zyski były odpowiednie.

Zobacz również