Informacje

Dlaczego Xiaomi odniosło taki sukces?

Popularność marki XIaomi stale rośnie. Urządzenia tego chińskiego giganta należą do tych coraz chętniej wybieranych urządzeń mobilnych przez co są bardzo dużą konkurencją dla innych marek. Z czego więc wynika sukces Xiaomi i dlaczego warto się zainteresować ofertą przygotowaną przez tą firmę?

Co to takiego marka Xiaomi?

Xiaomi to prywatna chińska spółka, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą smartfonów, aplikacji mobilnych oraz różnego rodzaju innych urządzeń, które zalicza się do użytkowej elektroniki. Firma założona została w kwietniu 2010 roku a jej główna siedziba znajduje się w Pekinie w dzielnicy HAidian. Od samych początków firma była ukierunkowana na tworzenie produktów wysokiej jakości, których cechą wyróżniającą się na tle konkurencji ma być niska cena. Polityka chińskiej firmy do dziś się nie zmieniła. Firma postanowiła nigdy nie podwyższać pięcioprocentowej marży na swoje urządzenia. Początkowo sprzedawała je tylko przez stronę internetową.

Z czasem otworzyła się jednak na sklepy detaliczne a także na zewnętrznych dystrybutorów. Pierwszym produktem marki był smartfon Mi1, którego nazwa nawiązywała do pierwszego kanału dystrybucji a więc Mobile Internet. W Polsce produkty tej marki pojawiły się w sprzedaży od roku 2016 dokładnie od września.

Skąd bierze się popularność Xiaomi?

Podstawowym wyróżnikiem dla tej marki są oczywiście niskie ceny, szczególnie w stosunku do jakości jaka jest oferowana. Marka ma wiele atrakcyjnych i mocnych reprezentantów praktycznie w każdym segmencie sprzętów. To jednak właśnie smartfony zapewniły solidną pozycje na rynku. Większość urządzeń tej marki zalicza się do budżetowego sektora, gdzie królują głownie urządzenia z serii Redmi. Dużym powodzeniem cieszą sięjednak te urządzenia, które obecnie się pojawiają i są bardziej zaawansowane technologicznie.

sukces xiaomi

Dlaczego warto wybrać smartfon Xiaomi?

Przede wszystkim produkty tej marki zdecydowanie wyróżniają się na tle innych chińskich smartfonów i urządzeń mniej znanych firm. Nie odbiegają od nich pod względem jakości wykonania, nierzadko mają także funkcje, których nie znajdziemy nawet we flagowcach najbardziej popularnych producentów. Między innymi może być to Dual Sim. Dodatek ten praktyczny dla osób, które mają dwa numery. Urządzenia przygotowane przez Xiaomi nie tracą na swojej funkcjonalności. Modele starszych generacji nierzadko mają parametry lepsze niż nowe produkty, które z innych firm pojawiają się na rynku. Pozostają jednak tańsze a dodatkowo stale dostają aktualizację oprograowania, dzięki czemu są bezpieczniejsze.

Co jeszcze posiada w swojej ofercie Xiaomi?

Poza produkcja smartfonów firma zajmuje się także tworzeniem aplikacji i urządzeń z sektora elektroniki użytkowej. Dotyczy to między innymi telewizorów, modułów smart TV, tabletów, smartwatchy, a także inteligentnych opasek, kamerek sportowych, głośników przenośnych i routerów. W ofercie firmy znajdziemy także bardzo liczne propozycje różnych akcesoriów do sprzedawanych przez siebie smartfonów.

Zobacz również