Informacje

"hułałej"

Nie ma się co oszukiwać, pewnie każdy z nas ma takie słowa, których wypowiedzenie prawidłowe może stanowić dla niego problem. Często to zagraniczne marki, nazwiska aktorów, gwiazd sportu czy muzyki. Szczególny są nieistotne, faktem jednak jest to, że takie obce nazwy w naszym życiu są już obecne i trzeba się z tym pogodzić. W starciu z językiem obcym łatwo będzie polec, a jeszcze łatwiej połamać sobie język.

Hłałej! – zdziwienie?

Tak właśnie powinno się wypowiadać tą nazwę, nie jest to hjuałej, nie jest to również hjułej. Co ciekawe sama firma upowszechniła wymowę amerykańską a mianowicie łałej. Jednak w mandaryńskim języku, którym posługuje się większość Chińczyków poprawną wersją byłoby hłałej z wymawianym na początku h.

Dzięki pogłębieniu tematu marki można się takżę dowiedzieć, żę to obecnie największa na rynku firma jeśli chodzi o produkcję urządzeń telekomunikacyjnych. Jako ciekawostkę podać można, że po sukcesie marki również drugi gigant rynku a mianowicie Xiaomi także marzy o tym, by podbić rynek europejski. A tu jeśli chodzi o wymowę może być jeszcze trudniej. Na tą chwilę jednak tą drugą markę, która dopiero wkracza na rynek polski zostawiamy w spokoju, na to przyjdzie jeszcze czas. 

Zobacz również